Anasayfa · Personel · Ara · Linkler · Bize Ulaşın 31/01/2015
Ana Menü
İLÇEMİZ ÇİVRİL
ÇİVRİL HARİTA
TARIMSAL YAPI
ÇALIŞMALARIMIZ
ANALİZ LABORATUARI
TARIMSAL KURULUŞLAR
DESTEKLEMELER
YETİŞTİRİCİLİK BİLGİLERİ
E - KİTAP
FOTOĞRAF GALERİSİ
BİMER
BİLGİ EDİNME
ÇİFTÇİ BİLGİLENDİRME
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
Denizli Valiliği
Çivril Kaymakamlığı
Denizli GTH İl Müdürlüğü
Çiftçi Bilgilendirme
Çiftçi Bilgilendirme Servisi
Ekmeğni İsraf Etme
Güvenilir Gıda Sağlıklı Yaşam
Çiftçi Kayıt Sistemi Başvuru Evrakları
Hoşgeldiniz
2015 YILI ÇİFTÇİ KAYIT SİSTEMİ BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI
              30 Aralık 2014 tarih ve 29221 Sayılı (Mükerrer) Resmi Gazete'de "Çiftçi Kayıt Sistemi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" yayımlanmıştır. Yayımlanan yönetmelikte başvuru süresinin üretim yılının 30 Haziran tarihinde sona ereceği belirtilmiştir.
              2015 yılı ÇKS başvurularını yapamayan çiftçilerimiz 30 Haziran 2015 tarihine kadar başvurularını yapabileceklerdir. 
            İlgili yönetmelik hükümlerinde; "Çiftçilerin bu tarihten sonra sahip oldukları veya kiraladıkları tarım arazileri hariç olmak üzere ÇKS'ye yeni bir çiftçi ve arazi kaydı yapılamaz. Ancak çiftçiler, içinde bulunulan üretim yılında ÇKS'ye kayıtlı tarım arazileri üzerindeki üretim bilgilerinin güncellenmesini, üretim yılının 15 Temmuz -15 Ağustos tarihleri arasında yapabilirler." denilmektedir. Çiftçilerimizin 2015 yılı ÇKS kayıtlarını son tarihe bırakmadan bir an önce yaptırmaları menfaatlerine olacaktır.
YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN
news: yy.JPG
AKDENİZ MEYVE SİNEĞİ İLE MÜCADELE STRATEJİSİ GÖRÜŞÜLDÜ

        Akdeniz Meyve Sineğinin ilçemizde son iki yıldır şeftaliden kayısıya 2014 yılında ise elmalarda dahi azda olsa zarar yaptığı görülmüştür. İl ve İlçe Müdürlüğü olarak Akdeniz meyve Sineği ile mücadele için Bornova Zirai Mücadele Araştırma İstasyon Müdürlüğü konu uzmanlarının da katılımıyla önümüzdeki yıllarda ürün kaybının önlenmesi için mücadele stratejisi belirleme toplantısı düzenlenmiştir.
       Toplantıya Çivril Kaymakamı Orhan BURHAN, Denizli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sezgin KUTLU, İl Müdür Yardımcısı Nejdet DEMİR, İlçe Müdürü Numan ERTUĞRUL, İl ve İlçe Müdürlüğü Teknik personeli ve Bornova Zirai Mücadele Araştırma İstasyon Müdürlüğü konu uzmanı, Ziraat Yüksek Mühendisi Mehmet Fatih TOLGA, İlçe Ziraat Odası Başkanı Mehmet ÖZKUL ve üreticiler katılmışlardır

TARLA FARESİ İLE TOPLU MÜCADELE YAPILIYOR

     İlçe Müdürlüğümüz teknik personel tarafından tarım arazilerinde yapılan sürveylerde 2014 yılında tarla faresi popülasyonunda artış olduğu gözlenmiştir.
      Tespitler neticesinde İl Müdürlüğümüzden temin edilen çinko fosfür etkili madde içeren 1.850 kg zehirli buğday ile Kasım ve Aralık aylarında çiftçilerimize eğitimler verilerek 37.000 dekar alanda toplu mücadele yaptırılmıştır. Üreticilerimizin aynı anda tarlalarındaki fare deliklerine zehirli buğday bırakmaları mücadelenin etkinliği açısından önem arz etmektedir.

2014 YILI ORGANİK TARIM DESTEKLEMELERİ

            Çevre, insan ve hayvan sağlığına zarar vermeyen bir tarımsal üretimin yapılması, doğal kaynakların korunması, tarımda sürdürebilirlik, izlenebilirlik ve gıda güvenliğinin sağlanmasına yönelik Organik Tarım yapan çiftçilerin birim alan üzerinden deteklenmesine ilişkin usul ve esasların belirlendiği2014/45 nolu tebliğ gereği;
            2014 yılında düzenlenmiş Organik Tarım Serifikasına sahip olan ÇKS de 2014 üretim sezonunda kayıtlı olan üreticiler 12.01.2015-27.03.2015 tarihleri arasında İlçe Müdürlüğümüze müracaat ederek desteklemeden yararlanabileceklerdir.

2014 YILI İYİ TARIM UYGULAMALARI DESTEKLEMELERİ

     Çevre, insan ve hayvan sağlığına zarar vermeyen bir tarımsal üretimin yapılması, doğal kaynakların korunması, tarımda sürdürebilirlik, izlenebilirlik ve gıda güvenliğinin sağlanmasına yönelik iyi tarım uygulamaları yapan çiftçilerin birim alan üzerinden deteklenmesine ilişkin usul ve esasların belirlendiği2014/46 nolu tebliğ gereği;
        2014 yılında düzenlenmiş iyi tarım uygulamaları sertifikasına sahip olan ÇKS de 2014 üretim sezonunda kayıtlı olan üreticiler 03.02.2015-17.03.2015 tarihleri arasında İlçe Müdürlüğümüze müracaat ederek desteklemeden yararlanabileceklerdir.

ÇİVRİL 20. ULUSLARARASI ELMA, TARIM VE KÜLTÜR FESTİVALİ BAŞLIYOR.
news: FEST.JPG
BAĞLARDA KURŞUNİ KÜF İLE MÜCADELE ZAMANI GELMİŞTİR
İlçemiz şartlarında 07.09.2014 tarihinde meydana gelen yağışlar nedeni ile BAĞLARDA KURŞUNİ KÜF HASTALIĞINA karşı ilaçlama zamanı gelmiştir, HASAT İLE İLAÇLAMA ARASINDA GEÇMESİ GEREKEN SÜREYE mutlaka dikkat edilerek ilaçlama yapılmalı ve hasatta bu süreye kesinlikle uyulmalıdır.  
         İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz yapacağınız gereksiz ilaçlamaları önlemek, uygun zamanda, uygun dozda ilaçlama yapmanız için çalışmaktadır.
ELMA İÇ KURDU ZARARLISI İLE MÜCADELE ZAMANI GELMİŞTİR
 

          İlçemiz şartlarında 28.08.2014 tarihi itibari ile ELMA İÇ KURDU ZARARLISI ile mücadele zamanı gelmiştir. İLAÇLAMA İLE HASAT ARASINDA GEÇMESİ GEREKEN SÜREYE dikkat ederek ilaçlamalarınızı yapınız.Çiftçilerimizin ilaçlarını reçete ile almaları gerekmektedir. 
          İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz yapacağınız gereksiz ilaçlamaları önlemek, uygun zamanda, uygun dozda ilaçlama yapmanız için çalışmaktadır. İlan Metni
19.08.2014 TARİHLİ DOMATES GÜVESİ İLANI
İlçemiz şartlarında 19.08.2014 tarihi itibari ile domateste büyük ticari kayıplara neden olan DOMATES GÜVESİ (Tuta absoluta) ZARARLISI ile mücadele zamanı gelmiştir. 
HASAT İLE İLAÇLAMA ARASINDA GEÇMESİ GEREKEN SÜREYE mutlaka dikkat edilerek ilaçlama yapılmalı ve hasatta bu süreye kesinlikle uyulmalıdır. 
Çiftçilerimizin reçete alarak en kısa sürede ilaçlama yapmaları gerekmektedir.
Çivril İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz yapacağınız gereksiz ilaçlamaları önlemek, uygun zamanda, uygun dozda ilaçlama yapmanız için çalışmaktadır.
19.08.2014 TARİHLİ BAĞ SALKIM GÜVESİ İLANI

İlçemiz şartlarında 19.08.2014 tarihi itibari ile BAĞ SALKIM GÜVESİ ZARARLISI ile mücadele zamanı gelmiştir. HASAT İLE ARADA GEÇMESİ GEREK SÜREYE MUTLAKA dikkat edilerek ilaçlama yapılmalıdır. Çiftçilerimizin ilaçlarını reçete ile almaları gerekmektedir.
İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüz yapacağınız gereksiz ilaçlamaları önlemek, uygun zamanda, uygun dozda ilaçlama yapmanız için çalışmaktadır.
Sayfa 1 - 43 1 2 3 4 > >>
DUYURULAR

2012 YILINDA TÜM İLANLARIMIZ KISA MESAJLA CEBİNİZDE KAYIT İÇİN
BİZE ULAŞIN


----------------------------

TARIM İLAÇLARININ REÇETELİ SATILMASI VE ALINMASI ZORUNLUDUR

----------------------------

TÜM ÜRÜNLERDE ÜRETİCİ KAYIT DEFTERİ KAYITLARININ TUTULMASI ZORUNLUDUR

----------------------------

174 ALO GIDA HATTI HİZMETİZDE

----------------------------

Hava Durumu
ÇİVRİL
Çivril'de Ayrıntılı Hava Raporu İçin Tıklayın
DENİZLİ
DENIZLI
UŞAK
USAK
Hizmet Standartları
Hizmet Standartları
2013 yılı Destekleri
Tarım ve Kırsal Kalkınma
TARSİM
Tarım Televizyonu
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ŞifreŞifremi Unuttum?
Şifrenizi öğrenebilmek için Buraya Tıklayın.
T.C. GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI ÇİVRİL İLÇE MÜDÜRLÜĞÜ
Telefonlar; Santral: 0.258.7131036 Müdür: 0.258.7131024 Fax : 0.258.7132517
Stadyum Mah. TMO Karşısı Eski DSİ Binası ÇİVRİL - DENİZLİ